Az IFPI, a Pro-Música Brasil és a zenei kalózkodás ellen harcoló Association for the Protection of Phonographic Intellectual Rights (APDIF) műveletét követően 2024 decemberében letartóztattak egy streamingmanipulációval vádolt személyt, aki több mint 400 "hamis" hangfelvételt töltött fel Spotifyra, és több mint 28 millió mesterséges lejátszás generálásáért volt felelős. Az illető a csalással több mint 65 ezer USD (közel 24 millió Ft) bevételre tett, és több mint 400 ezer USD (közel 147 millió Ft) vagyont foglaltak le tőle.
Az Out Of Tune vizsgálata szerzői jogsértéseket is feltárt: promóciós WhatsApp-csoportokon keresztül 36 zeneszámot loptak el helyi szerzőktől, melyeket később a hozzájuk tartozó hamis előadói profilokkal együtt az ügyészség kérésére eltávolítottak.
Bár egyelőre nem szerepel a büntetőeljárásban, a nyomozás során a mesterséges intelligencia dalok generálására való felhasználását is azonosították. A generatív mesterséges intelligencia ebben az esetben olyan eszközként jelent meg, amelyet bűnözők használhatnak nagy mennyiségű tartalom létrehozására streamingmanipuláció céljából. Victoria Oakley, az IFPI vezérigazgatója az üggyel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy az ilyen tevékenység közvetlenül a művészektől való lopásnak számít, és a rajongók elárulása. Paulo Rosa, a Pro-Música Brasil elnöke pedig kiemelte, hogy az streamingmanipuláció a zenei szektor egyik legnagyobb gondja, és a hatóságokkal együttműködve továbbra is dolgoznak a felszámolásán.